40 sekund do nowego Golfa!


W roku 2019 Volkswagen świętuje okrągłe urodziny swojego najpopularniejszego modelu. Pod koniec marca 1974 roku fabrykę w Wolfsburgu opuścił pierwszy egzemplarz nowego samochodu, który miał zastąpić kultowego Garbusa. Niemieccy konstruktorzy pracowali nad opracowaniem kompaktowego auta przeznaczonego dla szerokiej grupy odbiorców. Pierwsza generacja Golfa powstawała w wersji trzy i pięciodrzwiowej, a samochód był napędzany benzynowymi silnikami o pojemności 1.1 lub 1.5 litra.

 Swój wygląda pierwszy Golf zawdzięcza Giorgetto Giugiaro i jego pracowni Ital Design. Włoski designer odpowiedzialny był także za Passata, który pojawił się rok przed kompaktowym Volkswagenem. To właśnie dzięki Giorgetto- jednemu z najznakomitszych twórców motoryzacyjnych XX wieku- Golf zyskał swój charakterystyczny styl. Ideą, którą kierowali się inżynierowie z Wolfsburga było stworzenie nowoczesnego samochodu, bogato wyposażonego, oferujące najnowsze rozwiązania w kwestiach bezpieczeństwa. To co miało odróżniać Golfa od podobnych aut z tego segmentu była cena. Volkswagen oferował samochód stanowczo tańszy niż konkurencja i dostępny dla każdego, niezależnie od przynależności do danej klasy społecznej. Wszystkie te aspekty ustanowiły wielki sukces kompaktowego modelu. Sprzedaż Golfa, który trafił do salonów Volkswagena w wakacje 1974 roku, zdecydowanie przerosła oczekiwania właścicieli koncernu. Samochód okazał wielkim sukcesem i nieprzerwanie od 45 lat pozostaje najpopularniejszym modelem z Wolfsburga.  
golf
Wielka popularność modelu zaowocowała pojawieniem się różnych wersji samochodu. Golf stał się podstawą pickupa, sedana, kombi czy kabrioleta. Wiele modeli i specjalnych edycji zyskało miano kultowych. Dzisiaj produkowana jest siódma generacja Golfa, ale już zapowiedziana jest nowa wersja, która powinna zostać zaprezentowana jeszcze w 2019 roku. Obecnie najpopularniejsza wersja Golfa jest sprzedawana także w rodzinnej wersji Sportsvan, praktycznej Variant czy sportowej GTI. Przyszłością jest e-Golf- czyli w pełni elektryczne, przyjazne dla środowiska auto miejskie.  
golf
Przez 45 lat Volkswagen Golf znalazł ponad 35 milionów nabywców, co znaczy, że rocznie sprzedaje się ponad 780 000 aut rocznie. Ciekawostką jest, że liczby te wskazują iż co 41 sekund ktoś na świecie zamawia nowego Golfa. Zapraszamy do autoryzowanego salonu Centrum Wrocław i poznania najpopularniejszego Volkswagena, który do dzisiaj imponuję niezawodnością, praktycznością i przystępną ceną. Zachęcamy do odbycia jazd testowych i poznanie tego kultowego modelu. Tylko 40 sekund dzieli Cię od zakupu nowego Golfa w Centrum Wrocław!
golf

Zobacz także:

Nowy Salon i Serwis SKODA Centrum Wrocław

W kwietniu 2019 roku, Aleja Brücknera we Wrocławiu stanie się najgorętszym adresem dla każdego miłośnika motoryzacji z regionu. Na północy miasta powstaje jeden z najnowocześniejszych kompleksów samochodowych w Polsce. Obok istniejącego od 2012 salonu Volkswagena Centrum Wrocław powstają dwa nowe obiekty: salon ŠKODY i salon Audi. Wszystkie trzy obiekty będą zarządzane przez jedną spółkę- Auto-Group Polska, dzięki czemu stworzone zostanie miejsce, które będzie czymś więcej niż zwykłym salonem samochodowym. Na wspólnej przestrzeni prezentowane będą pojazdy różnych marek z portfolio Grupy Volkswagen, a także organizowane cykliczne i specjalne wydarzenia. W tym artykule przedstawimy obiekt, który zostanie otwarty już wkrótce- Nowy Salon i Serwis ŠKODA Centrum Wrocław.

Czytaj dalej

Nowości Volkswagena z Genewy

Początek marca to czas, na który czekają wszyscy miłośnicy motoryzacji w Europie. Właśnie w tym okresie tradycyjnie odbywa się Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie. Jest to wydarzenie z bardzo długą historią, pierwsza edycja odbyła się w 1905 roku. Targi od wielu lat ewoluowały i dzisiaj jest to najbardziej oczekiwana tego typu impreza w Europie. To właśnie w Szwajcarii większość firm motoryzacyjnych pokazuje nowości przygotowane na kolejne lata.

Czytaj dalej

Poznaj salon Centrum Wrocław podczas Festiwalu Kolorowych Samochodów w Magnolia Park

Jak co roku, tuż przed nadejściem wiosny, we wrocławskim centrum handlowym Magnolia odbywa się wystawa kolorowych samochodów. Tegoroczna edycja odbywa się między 22 lutego, a 9 marca. Największy salon Volkswagena w Polsce- Centrum Wrocław jest stałym gościem festiwalu. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska, które znajduje się niedaleko głównego wejścia do Magnolia Park od strony ulicy Legnickiej.

Czytaj dalej