Audi Q4 e-tron - Otwiera umysł. Poszerza horyzonty


Nowe Audi Q4 e-tron to samochód elektryczny, który zgodnie ze standardem WLTP posiada zasięg do 520 kilometrów. Dzięki temu, auto może być wykorzystywane zarówno do codziennych dojazdów, jak również na dłuższe trasy. Ponadto, Audi Q4 e-tron imponuje wyglądem i zapewnia doskonałe warunki jezdne. Co jeszcze możemy powiedzieć na temat tego modelu? Zapraszamy na krótką prezentację, z której dowiecie się najważniejszych informacji na jego temat.

Blog Centrum Wrocław


O modelu 


Audi Q4 e-tron to średniej wielkości elektryczny SUV, który w szerokiej gamie samochodów marki znajduje swoje miejsce gdzieś pomiędzy modelami Q3 i Q5. Samochód jest bowiem o 10 cm dłuższy od modelu Q3 oraz dłuższy o 4 cm od Q5. 


Auto jest również wyższe i szersze od wymienionych modeli i posiada nieco mniejszy bagażnik (520 litrów) za sprawą akumulatorów, odpowiedzialnych za napędzanie pojazdu. 


Ponadto, Q4 e-tron wyróżnia się wyglądem, komfortem podróży i dużą baterią o pojemności 77 kWh, którą możemy szybko naładować, by cieszyć się jazdą możliwie jak najdłużej. Czas ładowania samochodu od 5% do 80% wynosi tylko 38 min.
Sportowy charakter w pełnej krasie 


Nowe Audi imponuje wyglądem. Trzeba przyznać, że konstruktorzy marki postarali się o to, aby e-tron zwracał na siebie uwagę przypadkowych obserwujących, którzy mogą podziwiać go za nowoczesne i idealnie dopasowane kształty. 


Elementy stylistyczne, które od lat stawiają markę Audi na topowej liście wśród producentów klasy Premium zostały tutaj zastosowane. Powiększony grill przedni, z nieco fantazyjnym wzorem, eleganckie reflektory Matrix LED, które w ciemności poszerzają horyzont oraz mocno nakreślony tył, nadają nowemu elektrykowi od Audi charakterystycznego - sportowego charakteru.

Jeszcze więcej miejsca wewnątrz 


Dzięki świetnie rozplanowanej przestrzeni wewnątrz, samochód może być spokojnie wykorzystywany jako rodzinny SUV. Pasażerowie zajmujący miejsce z tyłu auta, siedzą niemal 7 centymetrów wyżej niż kierowca, dzięki czemu mają zapewnione znacznie więcej przestrzeni przed sobą. 


Szeroki wybór schowków, o łącznej pojemności aż 24,8 litrów oraz dodatkowy schowek na rękawiczki gwarantują komfortowe przechowywanie podróżnych akcesoriów. Jak już pisaliśmy we wstępie, bagażnik oferuje przestrzeń o pojemności 520 litrów, a gdy złożymy tylne siedzenia, jego powierzchnia wzrasta do 1490 litrów. 


null


Stworzony z myślą o komforcie 


Każdy kierowca, który wsiądzie do nowego e-trona, doceni go za przejrzystą funkcjonalność, która ma za zadanie zapewnić kierowcy w pełni spokojną i komfortową podróż. Czarne dotykowe panele z podświetleniem wskazującym aktywne elementy sterujące umieszczone na skórzanej kierownicy, oferują haptyczne potwierdzenie po przyciśnięciu. Funkcjami możemy sterować, poprzez pojedyncze dotknięcie lub przesuwanie palcem.


Dzięki wyświetlaczowi head-up w rozszerzonej rzeczywistości, zobaczymy przed sobą ważne informacje z systemów wspomagających i nawigacji oraz wskazówki ostrzegawcze. 


Ponadto, Audi Q4 e-tron oferuje trzy poziomy obsługi, wśród których znalazło się miejsce na komunikaty głosowe. Teraz za pomocą mowy możemy rozmawiać z naszym samochodem, wydając mu proste komunikaty głosowe. 
Nowe doświadczenie dźwięku


Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, czytając poprzednie akapity naszego artykułu, Audi Q4 e-tron jest samochodem, który został dopracowany niemal pod każdym kątem po to, aby jazda nim była czystą przyjemnością. 


A skoro o przyjemności mowa, to warto w tym miejscu wspomnieć również na temat nowoczesnego systemu SONOS premium sound, który w nowym modelu gwarantuje najwyższy wymiar dźwięku. Dziesięć harmonijnie zestrojonych, wysokowydajnych głośników zmienia słuchanie muzyki w niezapomniane doświadczenie. Dźwięk jest oddawany z niezwykłą dokładnością, dzięki czemu można cieszyć się pełną intensywnością wysokich i niskich tonów.


Ładowanie samochodu jeszcze nigdy nie było takie łatwe


Od teraz swój samochód możesz ładować zarówno w domu, jak i w drodze. A to za sprawą wydajnego i kompaktowego systemu ładowania e-tron, które Audi oferuje swoim klientom. 


System składa się z jednostki operacyjnej, w tym kabla, który podłączamy bezpośrednio do pojazdu oraz dwóch kabli zasilających - jednego z wtyczką do gniazdka domowego i jednego z wtyczką przemysłową. System posiada moc ładowania 11 kW.Więcej na temat systemu e-tron przeczytacie na oficjalnej stronie Audi, klikając w ten link

Zobacz także:

Car Detailing w Auto Group Polska - wywiad z Andrzejem Szlachcicem

Kompleks motoryzacyjny Auto Group Polska przy Alei Brucknera to miejsce zatrudniające prawie 300 osób. Wśród nas znajdują się prawdziwi pasjonaci motoryzacji, którzy swoją pracę traktują nie tyle jako obowiązek, ale jako szansę na realizację swoich wewnętrznych pasji. Jedną z takich osób jest Andrzej Szlachcic, kierownik działu logistyki w Centrum Wrocław, obsługujący wszystkie nasze marki Audi, Volkswagen i Škoda.

Czytaj dalej

Jazdy testowe Volkswagen Centrum Wrocław - czynnik decydujący przy zakupie auta

Każdy z nas, decydując się na zakup nowego, bądź używanego samochodu, chciałby dowiedzieć się o nim możliwie jak najwięcej. Kupno auta to inwestycja, którą zaliczyć możemy do kategorii tych bardziej poważnych, ponieważ wiąże się z przeznaczeniem wyższych nakładów finansowych. Dlatego przystępując do kupna wymarzonego samochodu, powinno zależeć nam na tym, aby był to pojazd odpowiednio przez nas przetestowany i sprawdzony, w którym będziemy czuli się dobrze. Jazdy testowe są kluczowym elementem w całym procesie wyboru odpowiedniego auta. Pozwalają poczuć jego specyfikę i sposób zachowywania się na drodze.

Czytaj dalej

Współpraca ŠKODA Centrum Wrocław z wrocławskim Welodromem

Pozostając w tematyce kolarstwa w związku z trwającym Tour de France, dzisiaj chcielibyśmy poruszyć kwestię współpracy naszego salonu ŠKODA Centrum Wrocław ze słynnym torem kolarskim im. Wernera Józefa Grundmanna we Wrocławiu. Historyczny obiekt do dziś cieszy się uznaniem wśród zawodników i kibiców, którzy chętnie odwiedzają go przy każdej możliwej okazji.

Czytaj dalej