Auto Group Polska wspiera Straż Miejską we Wrocławiu promując działania EKO


W miniony piątek 24 września, nasza firma Auto Group Polska, będąca dealerem marek Volkswagen Centrum Wrocław, ŠKODA Centrum Wrocław, Audi Wrocław oraz Audi Centrum Wrocław, podarowała wrocławskiej Straży Miejskiej dwie elektryczne hulajnogi Audi oraz dwa miejskie rowery ŠKODA. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, gdzie strażnicy miejscy będą mogli patrolować ulice miasta za pomocą elektrycznych hulajnóg. Mamy nadzieję, że nasze działania usprawnią codzienną pracę inspektorów oraz poprawią bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia.

Strażnicy miejscy patrolujący ulice na hulajnogach elektrycznych? Tego jeszcze nie było!


Jak do tej pory, w żadnym Polskim mieście nie było jeszcze sytuacji, gdzie funkcjonariusze Straży Miejskiej mogli wykorzystywać do swoich codziennych działań hulajnogi elektryczne.


Tym samym przekazane hulajnogi będą świetnym uzupełnieniem funkcjonujących już w mieście patroli zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych czy konnych.  


Jesteśmy dzisiaj w ratuszu, by przedstawić Państwu nasz nowy sprzęt, który przekazujemy Straży Miejskiej. Są to dwie hulajnogi elektryczne, nowoczesne i dwa rowery, które będą razem wspólnie mogły służyć Państwu w zadaniach codziennych. Jest to patrzenie w kierunku pójścia w elektromobilność i mobilność nie tylko spalinową. Na pewno ten sprzęt będzie dla Państwa sprzętem, który przyda się w pracy codziennej - powiedział Paweł Roesler, dyrektor marki Audi Wrocław.  


Wrocławska Straż Miejska wykorzystuje do swoich działań m.in. patrole konne


Jak z kolei podkreślił Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia w przemówieniu, które wygłosił podczas uroczystości: Pracownicy Straży Miejskiej, czuwający nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach.


null

Na zdjęciu (od lewej): Konrad Piekarski - Dyrektor marki ŠKODA Centrum Wrocław, Piotr Kościelny - komendant Straży Miejskiej Wrocławia oraz Paweł Roesler - dyrektor marki Audi Wrocław, podczas uroczystej gali przekazania hulajnóg i rowerów.


Podziękowania dla projektu Smart City Polska


Szczególne podziękowania, chcielibyśmy skierować dla osób reprezentujących projekt Smart City Wrocław, którzy wsparli nasze działania. Dzięki ich pomocy, wydarzenie miało jeszcze bardziej unikatowy wydźwięk, a całość została świetnie zorganizowana. Jednocześnie zachęcamy Was do obserwowania działań Smart City Wrocław, poprzez śledzenie ich profilu na Facebooku.Dbanie o środowisko naturalne ważnym elementem działalności Auto Group Polska 


Dodatkowym czynnikiem, na który zwróciliśmy uwagę przekazując wymienione środki transportu na ręce inspektorów, było dbanie o środowisko naturalne, na którym od początku naszego istnienia szczególnie nam zależy.


Idąc z duchem EKO, zachęcamy naszych pracowników, aby korzystali z alternatywnych środków komunikacji, takich jak hulajnogi elektryczne czy rowery. Ponadto, skupiamy się także na tym, aby przekonywać klientów, by wybierali samochody elektryczne oraz auta z napędem hybrydowym zamiast tradycyjnych pojazdów z silnikiem spalinowym. 


Hulajnogi elektryczne Audi - bezpieczeństwo, daleki zasięg i wyjątkowy design


Hulajnogi elektryczne Audi charakteryzują się świetną jakością wykonania, dużym zasięgiem oraz wyjątkowym designem, który idealnie komponuje się z miejskim życiem. Specjalne opony pneumatyczne zwiększają bezpieczeństwo podróży, a dzięki dodatkowej warstwie powłoki ochronnej ryzyko ich uszkodzenia jest znacznie mniejsze.Nowoczesne rowery ŠKODA - idealne na podbój miasta


Marka ŠKODA obok produkcji i sprzedaży samochodów osobowych, bardzo często kojarzona jest z kolarstwem. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie od produkcji rowerów ŠKODA rozpoczęła swoją działalność. I tak do dziś, obok produkcji samochodów, tworzy wysokiej jakości rowery i akcesoria kolarskie, doskonale sprawdzające się w przestrzeni miejskiej. Dzięki nawiązaniu współpracy z Auto Group Polska, od teraz pracownicy wrocławskiej Straży Miejskiej będą mogli przybywać do miejsc, do których nie dotrą za pomocą samochodów.
Zobacz także: