Carbon Offsetting


Auto Group Polska rozpoczyna współpracę z Carbon Offsetting. Kupując samochód w naszych salonach macie pewność, że dbacie o środowisko. W ramach projektu "Neutralny bilans emisji CO2" wspieramy wiele projektów równoważenia śladu węglowego na cały świecie. Neutralizacja emisji dwutlenku węgla polega na tworzeniu równowagi pomiędzy działaniami, które zwiększają poziom CO2 w atmosferze a tymi, które ograniczają emisję CO2 lub całkiem jej zapobiegają.

Od roku 2014 zneutralizowaliśmy ponad milion ton CO2. To tak, jak gdyby co roku z europejskich dróg znikało ponad 500 000 samochodów.
Już od 2014 roku wszystkie produkty Castrol Professional mają certyfikat CO2 neutral. Każdego roku sprawdzamy, ile CO2 emitują produkty Castrol Professional. Opracowaliśmy (i wdrożyliśmy) plan redukcji emisji CO2, w wyniku którego emisja dwutlenku węgla z produktów Castrol Professional zmniejszyła się o 10%.* Neutralizujemy skutki pozostałej emisji CO2, aby zapewnić neutralny bilans emisji produktów Castrol Professional.
Nasz nowy program umożliwia podjęcie działań mających na celu zredukowanie emisji CO2 w Twojej firmie oraz neutralizację wpływu na środowisko, jakie mają sprzedawane i serwisowane samochody. W ramach programu pomożemy Ci obliczyć, ile dwutlenku węgla emitujesz, prowadząc swoją działalność, podpowiemy jak go ograniczyć, oraz zneutralizować pozostałe emisje, których nie można już zmniejszyć.
A co Ty możesz zrobić aby zneutralizować wyemitowany CO2 i zaoszczędzić pieniądze ?
Jest też kilka drobnych rzeczy, o których możesz pamiętać, aby obniżyć zużycie paliwa, emisję i zaoszczędzić pieniądze.
Ogranicz wietrzenie
Unikaj jazdy z otwartymi oknami przy prędkościach powyżej 80 km/h, gdyż zwiększa to opór powietrza. Oznacza to, że silnik musi dostarczyć więcej mocy,co wiąże się ze wzrostem zużycia paliwa i emisji.
Zadbaj o prawidłowe ciśnienia w oponach
Niedostatecznie napompowane opony są nie tylko niebezpieczne, lecz także zwiększają opory toczenia, co podnosi zużycie paliwa.
Usuń zbędne obciążenia
Przewożenie niepotrzebnych rzeczy w bagażniku lub kabinie samochodu utrudnia silnikowi przyspieszanie. Ma to negatywne skutki zwłaszcza w przypadku częstego zatrzymania się i ruszania. Ich usunięcie pozwoli zredukować zużycie paliwa i sprawi, że samochód będzie wydajniejszy.
Używaj wysokiej jakości paliw i olejów
Stosowanie olejów i paliw wysokiej jakości pozwala chronić silnik i utrzymać go w czystości, dzięki czemu samochód jest wydajniejszy, zużywa mniej paliwa i emituje mniejszą ilość dwutlenku węgla. Stosowanie olejów o niskiej lepkości, jak np. olej Castrol Professional, również zapewnia niższe zużycie paliwa.

Zobacz także: