Nadjeżdża nowy Volkswagen Passat


Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego Passata. Już po wakacjach odświeżona wersja tego popularnego modelu pojawi się w naszym salonie. W krótkim wpisie przyjrzymy się zmianom jakie nastąpiły po face liftingu oraz opiszemy co tym razem zaoferował Volkswagen.

 Passat to drugi po Golfie, najpopularniejszy model Volkswagena. Produkowany jest nieprzerwanie od lat 70-tych XX wieku. Dzisiaj tworzona jest ósma generacja tej limuzyny i w roku 2019 design samochodu zostanie odświeżony. Z zewnątrz zmiany są delikatne, ale dodane, małe detale są bardzo charakterystyczne. Z tyłu samochodu najbardziej rzuca się w oczy napis Passat na klapie bagażnika, który zastąpił klasyczne logo. Ta, dodająca bryle auta dynamiki, zmiana to konsekwencja kierunku obranego przez Volkswagena przy Arteonie. Z przodu Passata unowocześniona została atrapa chłodnicy. Sporą ewolucje przeszły także reflektory odświeżonego samochodu. Wszystkie te zabiegi spowodowały, że linia samochodu jest mocno harmonijna, a zarazem cała stylistyka jest bardzo dynamiczna i wyróżnia się delikatnie sportowym charakterem. Oferowane w standardzie, światła LED, nowy kształt tylnych diodowych reflektorów sprawiają, że Passat pozostaje samochodem bardzo eleganckim. Po raz kolejny Volkswagen połączył stylistyczną wytworność z nowoczesnym charakterem.  
nowy volkswagen passat
Wewnątrz Passata pożegnaliśmy kultowy zegar z konsoli środkowej. Ten charakterystyczny detal zastąpiły liczne aplikacje dekoracyjne. Całość wnętrza jest kompleksowo zaprojektowana i, dzięki połączeniu detali wystroju z drzwiami, sprawia wrażenie bardzo przestronnego. Nowy Passat jest nadal bardzo komfortowy i funkcjonalny. Jeżeli chcemy zwiększyć atrakcyjność wybranego modelu, ciekawą opcją na pewno jest szeroki, elektrycznie otwierany, panoramiczny dach.  
nowy volkswagen passat
Największe zmiany nastąpiły w oferowanym wyposażeniu Passata i zastosowanych w aucie technologiach. Światła LED oferowane są teraz w standardzie, a dodatkowe reflektory Matrix LED można zamówić za dopłatą. Volkswagen proponuje także inteligentny system oświetlenie, który dostosowuje natężenie światła w zależności od sytuacji na drodz. Powoduje to, że jadąc nowym Passatem nie zdarza się oślepiać innych kierowców, a znaki drogowe i ostre zakręty są dodatkowo doświetlone. Volkswagen zmodernizował wirtualny kokpit, który teraz zajmuje 10 calowy wyświetlacz. Poprawiono także rozdzielczość, a możliwość konfiguracji ustawień jest jeszcze szersza.  
nowy volkswagen passat
To, co od razu przyciąga uwagę to mnogość nowoczesnych systemów elektronicznych proponowanych w nowym Passacie. Do popularnych już rozwiązań, takich jak czujniki parkowania, dołącza także duże ułatwienie dla kierowców, nazwane Travel Assist. Jest to system wspomagający prowadzenie Volkswagena będący rozszerzeniem znanego już Traffic Jam Assist, który opiera się na aktywnym tempomacie. Travel Assist wspomaga w jeździe w korku- samochód sam przyspiesza i zwalnia widząc przeszkody oraz kontroluje tor jazdy. Dotychczasowy system działał jedynie do prędkości 60 km/h na godzinę. Travel Assist idzie krok dalej i te same rozwiązania (przyspieszanie, hamowanie, trzymanie się pasa jezdni) pozwala zastosować również poza miastem i będzie możliwość jego używania do prędkości 210 km/h. Warto zauważyć, że pomimo wszystkich ułatwień nadal kierowca musi trzymać kierownicę i kontrolować drogę. W przeciwnym wypadku samochód zacznie wysyłać sygnały alarmowe, a w końcu zatrzyma samochód na poboczu. Dodatkowa funkcja Front Assist wykrywa pieszych znajdujących się w okolicach jezdni. Wszystkie te ułatwienie sprawią, że jazda zarówno w mieście, jak i po autostradach będzie wygodna i komfortowa.
nowy volkswagen passat
Z wszystkich zapowiedzi wynika, że po raz kolejny Volkswagen stworzył samochód, który jest idealnym połączeniem komfortu, nowoczesności i elegancji. Po raz kolejny, Passat okaże się doskonałym wyborem dla osób poszukujących dawki luksusu w przystępnej cenie. Już we wrześniu zapraszamy do salonu Centrum Wrocław na prezentację odświeżonej limuzyny Volkswagena, a już dzisiaj polecamy kontakt z naszymi sprzedawcami i konfigurację swojego wymarzonego modelu!

Zobacz także: