Współpraca ŠKODA AUTO z Tour de France - miłość, która nie rdzewieje


To już 18 rok z rzędu, kiedy ŠKODA AUTO jest oficjalnym partnerem najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie Tour de France. Marka w tym roku dostarczyła 250 samochodów mających być wsparciem dla organizatorów i uczestników wydarzenia. Wśród modeli, które możemy obserwować na trasie znalazły się ŠKODA OCTAVIA i hybrydy typu plug-in OCTAVIA iV oraz SUPERB iV.

Przełomowym aspektem wyścigu i współpracy ŠKODY z organizatorami Le Tour jest pojawienie się na wydarzeniu pierwszego w pełni elektrycznego SUVA marki - ŠKODY ENYAQ iV.


To właśnie od produkcji rowerów wszystko się zaczęło?

Blog Centrum Wrocław

ŠKODA AUTO to obecnie jeden z największych producentów samochodów na świecie. Jednak jak to często w życiu bywa, początki nie były takie jednoznaczne. Wszystko bowiem zaczęło się nie od produkcji aut, ale właśnie od rowerów.


Przełomowym momentem w historii naszej marki było spotkanie się ze sobą dwóch dżentelmenów - Václava Klementa i Václava Laurin, którzy w 1895 roku zdecydowali się nawiązać ze sobą współpracę mającą na celu produkcję pojazdów jednośladowych pod nazwą Slavia. Z biegiem lat i rozwojem sytuacji, współpraca ta przerodziła się w tworzenie najpierw motocykli, a następnie produkcję samochodów.


Cała sytuacja pokazuje, że ŠKODA to marka, która niemal od początku swojej działalności miała wiele wspólnego z branżą rowerową. Miłość do pojazdów jednośladowych trwa do dziś, co widać właśnie dzięki współpracy marki z Tour de France.


Przy okazji, odsyłamy Was do tekstu na temat historii marki ŠKODA, który jakiś czas temu opublikowaliśmy na naszym blogu. Znajdziecie go pod tym linkiem. 


Samochody flotowe jednym z najważniejszych czynników wyścigu Tour de France

null

Wsparcie wyścigu kolarskiego samochodami flotowymi to nieodłączny punkt każdego dużego maratonu kolarskiego. Bez profesjonalnej asysty floty samochodowej, organizatorzy tego typu wydarzeń mieliby spore trudności, by zapanować nad panującym na trasie chaosem.


Dzięki odpowiedniej flocie pojazdów zarówno sami zawodnicy, jak również dyrektorzy sportowi oraz obsługa mają zapewnione bezpieczeństwo i komfort pracy, który pozwala skupić się im na innych - równie istotnych czynnikach.

Blog Centrum Wrocław

Pomoc w sytuacjach najbardziej ekstremalnych


Przez te 18 lat współpracy byliśmy świadkami wielu sytuacji, nierzadko ekstremalnych, w których samochody ŠKODY brały udział. Śledząc to, co działo się na niektórych etapach poprzednich edycji wyścigu, możemy być dumni, że sprzedawane przez nas auta, pomimo trudnych warunków sprostały wyzwaniom jakie na nich czekały. Co więcej - często były elementem, który nie doprowadził do niebezpiecznych sytuacji dla zawodników, organizatorów i kibiców.


Dobrym przykładem na opisane powyżej słowa jest spot telewizyjny stworzony przez ŠKODA Switzerland, który publikujemy poniżej.


Krótkie wideo w kilku minutach przedstawia, na jak trudne warunki skazane są samochody biorące udział w peletonie kolarskim oraz jak bardzo pomocne są dla zawodników walczących o jak najlepszą pozycję.Źródło filmu: ŠKODA Switzerland (YouTube)


ŠKODA ENYAQ iV jako mobilne centrum dowodzenia Tour de France 2021


Dużą nowością w tej edycji Tour de France jest pojawienie się na trasie wyścigu elektrycznych samochodów w postaci ŠKODA ENYAQ iV, która swoją premierę miała we wrześniu ubiegłego roku.

Blog Centrum Wrocław

ŠKODA ENYAQ iV to przestronny elektryczny SUV z napędem na wszystkie koła. Charakteryzuje się wysokim stopniem funkcjonalności i uniwersalności, dzięki czemu będzie idealnym uzupełnieniem floty w czasie wyścigów.  Enyaq iV posłuży dyrektorowi Tour de France Christianowi Prudhomme jako mobilne centrum dowodzenia, z którego będzie mógł wraz ze swoim zespołem skutecznie zarządzać kolejnymi etapami. Poniżej publikujemy materiał wideo, gdzie widać przygotowania ŠKODY ENYAQ iV do tegorocznej edycji Tour de France.Źródło filmu: We Love Cycling (YouTube)
Zobacz także: