Kręcimy i pomagamy.


Polacy kochają rowery! By się o tym przekonać, wystarczy wyjść z domu. Nie tylko latem, także zimą. Jak to mówią ruch to zdrowie i powinniśmy dbać o to jak najczęściej. Dołącz do naszej kolarskiej drużyny w Centrum Wrocław i pomagaj przez zabawę.

Nie od dziś wiadomo, że pomaganie można pięknie połączyć z przyjemnością i rozrywką. W Centrum Wrocław bardzo wspieramy takie idee.
W miniony weekend mieliśmy okazję być partnerem w wyścigu po szczytny cel. 500 + KM dla Rity i Kasi.
Głównym celem całego wydarzenia było zebranie jak najwięcej pieniędzy dla Katarzyny Konwy oraz Rity Malinkiewicz, które 1 czerwca uległy bardzo poważnemu wypadkowi.
Ideą akcji było przemierzenie w jak najkrótszym czasie trasy rowerowej z Gdańska (Hala Sportowa Leszka Blanika) do Bielska Białej. Podczas całego rajdu, organizatorzy Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Grupa Strażacy ze Słupska zbierali środki na rzecz finansowania kosztów rehabilitacji dwóch rowerzystek.
To już IV edycja akcji. Podczas poprzednich edycji pieniądze były zbierane na rehabilitację m.in. dla strażaka Mateusza Maluszkiewicza, utytułowanego kolarza Ryszarda Szurkowskiego, czy kolarza Karola Domagalskiego.
Dodatkowym celem, było oczywiście promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze oraz zachowania 1,5 odstępu od wymijanych rowerzystów.
Pamiętajmy proszę jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Bezpieczeństwo to coś więcej niż wymagania prawne. Jako uczestnicy ruchu drogowego musimy kierować się na co dzień ogromną rozwagą. Niestety zawsze należy liczyć się z tym, że mijający nas inny uczestnik ruchu może naruszyć obowiązujące przepisy lub zachować się w inny, nieprzemyślany sposób.
W Polsce nie wymaga się od rowerzystów jazdy w kasku ale warto mieć na uwadze fakt, że ten mały element wyposażenia może mieć niebywały wpływ na nasze życie.
Zobaczcie sami naszą fotorelację z minionego wydarzenia.
Po więcej informacji zapraszamy do Centrum Wrocław !
https://www.centrumwroclaw.pl/

Zobacz także: