Partner akcji:
Patronat:
Nasze Social Media:
Zdjęcie jeża Zdjęcie jeża

Ratujmy jeże wspólnymi siłami
AKCJA JEŻ!

Auto Group Polska i Miejsca we Wrocławiu na pomoc wrocławskim jeżom

Wspólnie organizujemy akcję, podczas której we współpracy z mieszkańcami Wrocławia postawimy kilkadziesiąt specjalnych domków dla jeży w różnych częściach miasta. Tym samym zadbamy o to, aby stworzyć dla nich odpowiednie warunki do życia.

Przyłącz się do akcji i razem pomóżmy jeżykom!
Zgłoś miejsce występowania jeży

Nasza
inicjatywa

Jeże, żyjąc w tak dużym mieście, jakim jest Wrocław, narażone są na różne niebezpieczeństwa.

Śmierć pod kołami przejeżdżających autobusów i samochodów, koszenie trawników czy wypalanie traw. Często zdarza się również, że jeże giną poprzez kontakt z trującymi środkami stosowanymi przeciwko szczurom oraz ślimakom. Duże zagrożenie dla jeży stanowią także psy. Niekorzystanie z kagańców przez właścicieli czworonogów powoduje, że zdarzają się sytuacje, kiedy to psy atakują napotkane zwierzątka, które są bezbronne w kontakcie z kłami napastnika. Niestety, bywają także sytuacje, w których to ludzie bezpośrednio robią krzywdę jeżom. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za tego typu obrzydliwe praktyki grożą srogie kary ze strony służb. Kolejnym zagrożeniem może być brak dostępu do pożywienia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do zmniejszenia się populacji tego gatunku w naszym rejonie, a w konsekwencji nawet do jego wyginięcia.

Aby temu zapobiec, wspólnie z portalem Miejsca we Wrocławiu oraz EKOStrażą będziemy stawiać domki, w których jeże znajdą schronienie.

Dowiedz się więcej

Nasz cel

Chcemy postawić drewniane domki dla jeży oraz miski z wodą w miejscach, w których te ssaki były widziane.

Domki dla jeży to profesjonalne, oryginalne i bezpieczne dla ssaków schronienie. Charakteryzuje się otwieranym daszkiem na zawiasach pokrytym grubą papą, wejściem do budki w formie długiego korytarza mającym na celu ochronę jeży przed drapieżnikami oraz zachowaniem optymalnych warunków termicznych wewnątrz komory mieszkalnej, podłogą pełną (drewnianą) izolującą od zimnego i mokrego podłoża, otworem kanalizacyjnym w dnie odprowadzającym wodę, otworami wentylacyjnymi w tylnej ściance pozwalającymi utrzymać w schronieniu odpowiedni mikroklimat.

Domek to 100% produkt polski, pochodzący z linii MKW PREMIUM, czyli najwyższej jakości wykonania budek dla ssaków w Polsce. Spełnia surowe normy teriologiczne potwierdzone pozytywną rekomendacją Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Rekomendowane przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży „Nasze Jeże”.

Chcesz
pomóc?

Uzupełnij miski z wodą, które postawimy w miejscu występowania rodziny jeży.
Wyślij do nas wiadomość na maila:
marketing@centrumwroclaw.pl lub
Wypełnij formularz
Napisz do nas na Instagramie Auto Group Polska lub Miejsca we Wrocławiu, by zgłosić miejsce występowania jeży (parki, wały, działki ROD), a my po namierzeniu i wybraniu miejsca udamy się tam, by postawić domek wraz z miską na wodę.
Poinformuj swoich znajomych o akcji, zachęcając ich do włączenia się w działania.
Udostępniaj wpisy oraz posty mówiące o akcji na swoich kanałach społecznościowych.

Gdzie stoją domki dla jeży?

Zobacz, jak przebiega Akcja Jeż!

Zdjęcia slider Akcja Jeż
X
Duże zdjęcie slideru Akcja Jeż

Zgłoś miejsce występowania jeży!

{{ errors.first_name.message }}

{{ errors.last_name.message }}

{{ errors.email.message }}

{{ errors.phone_number.message }}

{{ errors.description.message }}